10 Penyeberangan Perbatasan Udara Permanen Bandara Diumumkan

10 Penyeberangan Perbatasan Udara Permanen Bandara Diumumkan
10 Penyeberangan Perbatasan Udara Permanen Bandara Diumumkan

Türkiye’de daha önce geçici hava hudut kapısı olarak hizmet veren 10 havalimanı, Cumhurbaşkanı Kararı ile daimi hava hudut kapısı ilan edildi. Böylece daimi hava hudut kapısı olan sivil havalimanı sayısı 38’e yükseldi.


Kesintisiz ticaret, seyahat ve taşımacılık için Türkiye’deki hava hudut kapıları artırıldı. “Bazı Havalimanlarının Uluslararası Giriş-Çıkışlara Açık Daimi Hava Hudut Kapısı Olarak Tespiti Hakkında” karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Türkiye’deki hava hudut kapılarına yenilerinin eklenmesini sağlayan 21.10.2020 tarihli ve 3115 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile; Antalya Gazipaşa Havalimanı, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Çanakkale Havalimanı, Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı, Hatay Havalimanı, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, Kütahya Zafer Havalimanı, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Şanlıurfa GAP Havalimanı ve Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olarak belirlendi.

Pencanangan bandara tersebut sebagai gerbang perbatasan udara sementara, sementara gerbang perbatasan udara permanen, akan meningkatkan investasi di bandara-bandara tersebut dan mempekerjakan personel residen oleh para pemangku kepentingan.


sohbet

Feza.Net

Jadilah yang pertama mengomentari

Yorumlar

Artikel dan Iklan Terkait